Víkend otevřených zahrad

V sobotu 8. června 2013 od 14,00 do 20,00 hodin v rámci konání IV. ročníku Víkendu otevřených zahrad byla široké veřejnosti umožněna prohlídka soukromé zahrady administrativní budovy stavební společnosti GEMO OLOMOUC, spol. s r.o. na ulici Dlouhé v Olomouci, Lazcích.

Víkend otevřených zahrad je událostí, kdy se lidem otevírá možnost nahlédnout do běžně nepřístupných zahrad, či poznat své oblíbené parky novým způsobem. Letošní již IV. ročník připravilo občanské sdružení Průvodce parkem ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu.

Celoevropská akce vznikla ve Velké Británii (Open Garden &Squares Weekend) a probíhá vždy během druhého červnového víkendu. V České republice se do tohoto projektu zapojují jak běžně nepřístupné zahrady, tak i parky a veřejná prostranství, která se pořadatelé snaží přiblížit veřejnosti netradiční formou.

Hlavním pořadatelem prohlídky Soukromé zahrady administrativní budovy GEMO OLOMOUC na Lazcích byla firma Zahrada Olomouc, která je současně i tvůrcem této bezesporu nadstandardní zahradní architektury, a to od vypracování projektu, přes realizaci až po současný pravidelný servis péče o zeleň.

V Olomouci 12. 6. 2013

Zdroj: Zahrada Olomouc