VE FRÝDKU-MÍSTKU BYLO OTEVŘENO PRVNÍ OBCHODNÍ CENTRUM

Nové obchodní centrum FRÝDA přivítalo ve čtvrtek 13. listopadu své první zákazníky. Za čtyři dny jeho fungování navštívilo obchodní komplex na břehu řeky Ostravice přes 80 000 návštěvníků, kteří si nenechali ujít jak připravený program k otevření centra, tak slevové akce jednotlivých prodejců.

Zástupy lidí v pasáži i v prodejnách, pestrý doprovodný program s řadou soutěží, vystoupení místních kulturních i sportovních sdružení a spousta dárků, poukázek a drobných pozorností pro malé i velké návštěvníky – tak nějak by se daly charakterizovat první čtyři dny nově otevřeného centra FRÝDA. „Zájem zákazníků nás příjemně překvapil a předčil veškerá očekávání. Podle našich měření navštívilo od 13. do 16. listopadu FRÝDU 82 896 lidí, což je ve srovnání s podobnými projekty o cca 30% více,“ uvádí ředitelka OC FRÝDA Petra Bujnošková a dodává: „Rekord jsme zaznamenali již ve čtvrtek, kdy objektem prošlo přes 24 000 tisíc lidí, což je v podstatě 40% všech obyvatel Frýdku – Místku.“

Na prodejní ploše téměř 15 000 metrů čtverečních naleznou zákazníci 65 obchodů včetně restaurace, kavárny, rychlých občerstvení, 5D kina a také řadu dalších služeb jako jsou cestovní kanceláře, banky, směnárna, opravna obuvi a výrobna klíčů, salón krásy a další. „Věříme, že otevřením centra zajistíme místním pod jednou střechou pohodlné nákupy zboží módních značek a dalšího sortimentu, za kterými dosud museli cestovat do Ostravy,“ uvádí výkonný ředitel developerské firmy GEMO OLOMOUC Bohumil Mach.

Nechybí relaxační zóny a již brzy přibude bezplatné wifi připojení. „Ke dni otevření byla převážná většina z celkového počtu prodejních jednotek pronajata. Pouze dvě procenta plochy k pronájmu jsou stále k dispozici,“ komentuje aktuální situaci Petra Bujnošková.

Výstavba obchodního centra byla zahájena v listopadu 2013 a dokončena přesně za dvanáct měsíců v plánovaném termínu. Projekt developerských firem GEMO OLOMOUC a TK Development patří společně se sousední halou Polárka k největším projektům ve Frýdku-Místku za posledních 20 let. „Samotné obchodní centrum se nachází v atraktivní lokalitě na břehu řeky Ostravice a mělo by proto nabídnout obyvatelům města víc než jen nové možnosti nákupů,“ naznačuje Bohumil Mach záměry do budoucna „Chceme udržet tradici, že místo u řeky je aktivní zónou a zajímavou lokalitou pro setkávání. Nedílnou součástí projektu proto byla i úprava okolních ploch tak, aby se v budoucnu staly vyhledávaným prostorem pro relaxaci a kulturní a sportovní akce pro děti i dospělé.“

Obchodní centrum FRÝDA v číslech:

 • 9.00 – 20.00 hod. standardní otvírací doba prodejní pasáže (Billa 7.00 – 20.00 hod.)
 • 12 měsíců trvala výstavba obchodního centra
 • 20% úsporu energetických nákladů zajistí centru speciální fasádní systém v designovém provedení Ruukki Forma
 • 65 obchodů (z toho je 5 foodcourtových)
 • Více než 200 pracovních míst přinesla FRÝDA do regionu
 • 350 pracovníků ve špičce pracovalo na projektu
 • 362 dnů v roce bude k dispozici centrum zákazníkům
 • 572 vozů je kapacita parkovacího domu
 • 6000 m² nových ploch zeleně
 • 13.500 m² sandvičové fasády s kazetami a 3.500 m² opláštění panely Silbonit
 • 14.000 m³ betonu v monolitických a prefabrikovaných železobetonových konstrukcích
 • 14 800 m² prodejní plochy
 • 700 mil. Kč bylo investováno do výstavby včetně revitalizace okolního prostranství
 • 200 000 kg ocelových konstrukcí

Více informací na www.ocfryda.cz

Kontakt pro média

Kateřina Martykánová
PR manager
martykanova@locomotion.cz
602 576 870