Stavební firma GEMO OLOMOUC získala tři prestižní ocenění v soutěži STAVBA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE 2012

V pondělí 17. června 2013 v prostorách Janáčkovy konzervatoře byly oznámeny výsledky prestižní soutěže STAVBA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE 2012. Vyhlašovateli soutěže, konané pod záštitou hejtmana kraje Miroslava Nováka, byli Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Obec architektů a Moravskoslezský kraj.

V letošním sedmém ročníku soutěže STAVBA MSK bylo přihlášeno 29 dokončených a zkolaudovaných stavebních objektů, realizovaných v Moravskoslezském kraji během posledních dvou let. Jak uvedl předseda poroty Milan Balabán: „Při určování vítězů odborná porota posuzovala celkový architektonický výraz stavy a její zakomponování do okolí. Důležitá byla i kvalita stavebních prací, vhodné použití materiálů, originalita, společenské poslání stavby nebo vliv na životní prostředí“.

Nejvyšší ocenění cenu GRAND PRIX získala Multifunkční aula GONG, společnosti VÍTKOVICE, a.s., a to za zdařilou a jedinečnou revitalizaci industriální zóny. Dle slov Igora Saktora, člena komise, oceněný projekt představuje nejen unikátní architektonické dílo, ale i mimořádně technicky dobře zvládnutý komplex, přesahující hranice Moravskoslezského kraje a i České republiky. „Je oprávněným cílem uznání a obdivu nejen celé odborné, ale i široké veřejnosti“, uvedl Saktora.

Multifunkční aula GONG současně získala i hlavní cenu v kategorii Stavby občanské vybavenosti. Projektantem díla je ing. arch. Josef Pleskot, investorem Dolní oblast Vítkovice zájmové sdružení právnických osob a generálním zhotovitelem stavební společnost GEMO OLOMOUC, spol. s.r.o.

Stavební firma GEMO OLOMOUC, spol. s r.o., se může pochlubit i dalšími dvěma hlavními cenami, a to v kategorii Stavby občanské vybavenosti – novostavby, kterou obdržela za realizaci projektu Nová Karolina Park a kategorii Bytové domy za Rezidenci Nová Karolina.

V Olomouci 19. 6. 2013

Zdroj: Moravskoslezský kraj.cz