Stavba roku 2016 Olomouckého kraje

Olomouc 3.4.2017 – Projekt Aplikační centrum Baluo, na jehož stavbě jsme se podíleli jako generální dodavatel, získal hlavní cenu v kategorii Stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor v sedmém ročníku soutěže Stavba roku 2016 Olomouckého kraje.

Aplikační centrum Baluo se nachází v prostorách FTK UP v Olomouci, Neředíně. Autorem vítězného projektu je Ing. arch. Miroslav Pospíšil z ateliéru – r, s.r.o. a investorem Univerzita Palackého v Olomouci.

Slavnostní vyhlášení soutěže proběhlo 27. března 2017 v prostorách Vlastivědného muzea v Olomouci za účasti hejtmana Ladislava Oklešťka, který také předal ocenění vítězům v pěti kategoriích. Přihlášené stavby hodnotila porota na základě architektonického vyznění, začlenění do prostředí, funkčního, prostorového řešení a také jejich celkového přínosu. Hodnocena byla samozřejmě i kvalita stavebních prací, vhodnost použití stavebních materiálů a přístupnost pro hendikepované spoluobčany.

O celém projektu si přečtěte zde.

Více k oceněným stavbám: https://www.kr-olomoucky.cz/olomoucky-kraj-po-dvou-letech-ocenil-nejlepsi-stavby-aktuality-6469.html

Zdroj: Fotografie použity z webu Olomouckého kraje

Kontakt:
Ilona Tandlerová
tandlerova@gemo.cz
Tel.: 734 172 403