Rezidence Nová Karolina v Ostravě zvýšila meziroční prodej o více než polovinu

Rezidence Nová Karolina v Ostravě, bytový projekt realizovaný olomouckou stavební společností GEMO, zaznamenala meziroční nárůst prodeje bytových jednotek. V roce 2013 byla překonána hranice prodeje bytů ve srovnání s rokem předchozím o více než 55%.

V první etapě prodeje rezidenčního komplexu Nová Karolina bylo prodáno 108 bytových jednotek, což představuje 70% obsazenosti objektu. „S ohledem na neuspokojivou ekonomickou situaci v kraji a v porovnání s místní konkurencí, můžeme být s dosaženými výsledky více než spokojeni. Stejně tak nás velmi těší opakovaný zájem klientů o další nákup nemovitosti či jejich doporučení svým blízkým na pořízení bydlení právě v našem projektu, uvedl Ing. David Pfleger, sales manager New Karolina Residential Development, s.r.o.

Od 1. 1. 2014 byla zvýšena daň z přidané hodnoty u pozemků pod novými stavbami z 0 na 21%. V reakci na to, došlo i k mírnému nárůstu cen u bytů v Rezidenci Nová Karolina, a to řádově o 1-2%. „Pokud je mi známo, jako jediní v lokalitě držíme cenovou hladinu od zahájení prodeje. Věřím, že ani mírné navýšení ceny nebude mít vliv na zájem klientů o náš projekt,“ doplnil Pfleger.

Rezidence Nová Karolina nabízí v centru Ostravy moderní bydlení s 242 bytovými jednotkami. Součástí objektu je 11 komerčních jednotek pro služby, obchod, administrativu a 2 restaurace.

Developerem rezidenčního komplexu Nová Karolina je společnost New Karolina Residential Development, s.r.o. a generálním dodavatelem stavby firma GEMO OLOMOUC, spol. s r.o. Obě společnosti patří do holdingové struktury GEMO, která v Olomouci realizuje další bytový projekt Rezidence Na Dlouhé.

V Ostravě 27. ledna 2014

www.rezidence-novakarolina.cz
www.gemo.cz