Ostravský hotel Clarion zkolaudován

Investiční a developerská skupina CPI Group dokončila rekonstrukci čtyřhvězdičkového Clarion Congress Hotelu Ostrava. S novými pokoji, velkým kongresovým sálem, wellness centrem a gastro zázemím se představí koncem dubna. Dodavatelem prací v hodnotě 180 milionů korun byly společnosti GEMO OLOMOUC, spol. s r.o. a Dřevomonta s.r.o.

Společnost CPI Group koupí hotelu v roce 2009 jej začlenila do sítě mezinárodní značky Clarion. Rekonstrukce, která trvala šest měsíců, byla dokončena v únoru tohoto roku. „Zaměřili jsme se nejen na design, ale také na technologie, provoz a celkový komfort pokojů, kongresového i leisure zázemí s ohledem na aktuální požadavky business klientely, která je cílovou skupinou tohoto hotelu,“ říká manažer projektu z CPI Group Antonín Spáčil.

Hotel dnes nabízí celkem 169 dvoulůžkových pokojů a apartmá v sousedství ostravské ČEZ Arény. Významnou modernizací prošlo také gastronomické zázemí hotelu a jednotlivé restaurace. Zásadní přeměna se dotkla původního wellness centra. „Hotel dnes nabídne na ploše 850 m2 skutečně špičkové místo pro relaxaci hotelových hostů i široké veřejnosti,“ doplňuje Spáčil.

Nové zázemí hotelu, doplněné o nový objekt kongresového centra s nabídkou až 1600 kongresových míst, zatraktivnilo nabídku hotelových služeb. „Požadavkem provozovatele hotelu, společnosti CPI Hotels, byla maximální flexibilita členitosti jednotlivých sálů i celého prostoru. Zvolili jsme proto osvědčený model z našich hotelů a posuvné stěny umístili i do ostravského Clarionu. Hotel tak může pořádat několik větších i menších akcí současně, aniž by jakkoli slevil z komfortu hostů a technického zajištění,“ dodal Spáčil. Svou připravenost hotel otestuje 24. dubna, kdy pořádá kongres pro 700 delegátů.

Zdroj: newsletter č. 13, www.skypaper.cz

V Olomouci 24. 4. 2013