Nová Karolina Ostrava - Trojhalí – nominace v soutěži „Stavba roku 2015“

Olomouc 25. 9. 2015 – projekt „Nová Karolina Ostrava – Trojhalí“ byl nominován v prestižní soutěži „Stavba roku 2015“. Z celkem 72 přihlášek bylo nominováno 15 nejlepších projektů, které postupují do veřejného hlasování o titul „Stavba roku“.

Generálním dodavatelem stavby Nová Karolina Ostrava – Trojhalí byla společnost GEMO OLOMOUC, spol. s r.o., autorem Ing. arch. Josef Pleskot, Ing. Jiří Trčka a Michaela Košařová, investorem TROJHALÍ KAROLINA.

Trojhalí Karolina je historickým prostorem nově určeným pro širokou veřejnost, která zde nachází rozmanitý program. Jde o kulturní památku, která svým moderním využitím vytváří unikátní kombinaci ostravského průmyslového dědictví a nové multifunkčnosti, krásy, energie a síly. Původně zde byly stroje a turbíny, v dnešní době sem přichází návštěvníci za sportem, kulturou a dalšími možnostmi, jak příjemně strávit volný čas. Budovy Trojhalí Karolina jsou spojnicí mezi centrem Ostravy a Dolní oblastí Vítkovice. Areál Trojhalí Karolina nově vzniknul podzemním propojením stávajícího objektu Dvojhalí (zastřešené náměstí), kde je možné variabilně využívat prostor pro různé kulturní a společenské akce a budovy Ústředny (sportoviště), kterou lidé mohou využívat k provozování individuálních i kolektivních (míčových) sportů.

Veřejné on-line hlasování právě probíhá na: http://www.stavbaroku.cz/printSites.do?Dispatch=ShowWelcome&webId=1

Zdroj: www.stavbaroku.cz