Multifukční aula Gong byla nominována na titul STAVBA ROKU 2013

Ve čtvrtek 5. září 2013 byly v Domě ABF na Václavském náměstí v Praze slavnostně vyhlášeny nominace na titul STAVBA ROKU 2013. Jedním z 16 finalistů je i Multifunkční aula Gong ve Vítkovicích.

Mezi finalisty soutěže STAVBA ROKU 2013 se zařadilo i ojedinělé architektonické dílo Multifunkční aula Gong v Ostravě Vítkovicích, které vzniklo přeměnou plynojemu z roku 1921 a původně určeného k jímání vysokopecního plynu. Dle návrhu architekta Josefa Pleskota byl vzhled plynojemu zachován a nová budova byla umístěna do jeho vnitřního prostoru. Výjimečnost projektu potvrzují i již získaná ocenění v regionálních soutěžích, a to nejvyšší cena GRAND PRIX a hlavní cena v kategorii Stavby občanské vybavenosti v soutěži STAVBA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE 2012, včetně titulu Dům roku 2012 v rámci 19. ročníku stejnojmenné soutěže Statutárního města Ostravy.

Prestižní titul STAVBA ROKU je každoročně udělován pěti stavbám bez rozlišení pořadí. V letošním již 21. ročníku soutěže bylo přihlášeno 54 projektů, přičemž do druhého kola bylo porotou vybráno 27 staveb a 16 z nich se probojovalo do vítězného finále. Organizátorem soutěže je ABF - Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

Vítězné projekty budou vyhlášeny 10. října 2013 na slavnostním večeru v Senátu Parlamentu ČR u příležitosti 7. ročníku DSA (Dny stavitelství a architektury) organizovaných SIA ČR - Radou výstavby.

V Olomouci 6. září 2013