FORUM POPRAD se už staví

Stavební práce na novém obchodním centru Fórum v Popradu jsou v plném proudu. Otevření je plánováno na podzim 2015. Investorem projektu, představujícího investici necelých 50 mil Eur, je společný podnik společností Multi Development a GEMO HOLDING, a.s. člen koncernu GEMO. Generálním dodavatelem stavby je společnost GEMO SLOVENSKO.

Po dlouhém období, během kterého se občané mohli jen dívat na smutně vyhlížející chátrající objekt bývalého Prioru, byla budova zbourána a rozjela se vlastní výstavba nového centra. „Jsou provedené částečně základy objektu, na některých místech jsou už i základy nosných konstrukcí. Máme vybrané subdodavatele na jednotlivé části dodávky a naším cílem je na přelomu roku ukončit hrubé nosné konstrukce. Pokud půjde všechno tak, jak plánujeme, objekt by měl být hotový na přelomu září a října 2015,“ upřesnil ing. Bohumil Mach, výkonný ředitel společnosti GEMO OLOMOUC, spol. s r.o.

Není tajemstvím, že se zahájením výstavby se čekalo na dosažení vysokého procenta pronajatosti a dohody s významnými mezinárodními značkami. Mimo supermarketu Tesco jsou už v projektu potvrzené i značky H&M, C&A, New Yorker, Reserved, Cropp, House, Mohito, Sinsay, Lindex, Intersport, A3 Sport, Baťa, Reno, John Garfield, DM Drogerie, Martinus, Planeo Elektro, Dráčik, Salomon, Fann a mnohé další doplněné o lékárnu, pestrou nabídku v gastronomii, kavárny a další služby včetně příjemného dětského koutku. Dnes, kdy je pronajato asi 70% objektu, již tedy nic nebrání stavebním pracím nabrat tempo směřující k termínu dokončení v říjnu 2015.

„Development v současném ekonomickém prostředí není snadnou záležitostí. My v Multi si myslíme - a naštěstí v tom zřetelně nejsme sami - že Forum Poprad má potřebné vlastnosti k tomu, aby se stal smysluplným solidním projektem a současně velmi kultivovanou součástí městského centra. Navíc cítíme závazek k městu a jeho obyvatelům, kteří vůči nám v uplynulých letech prokázali dávku tolerance,“ řekl Luboš Kočí, ředitel Multi Development.

Fórum Poprad na náměstí Sv. Egídia představuje moderní vnitroměstské centrum zakomponované do svažitého terénu. Na ploše asi 23.000 m2 nabídne více jak 100 obchodů ve 3 podlažích, využívajících svahovitý terén k přirozenému napojení poschodí na okolní terén. Nechybí kavárny a restaurace s venkovní terasou, poskytující výhled na Vysoké Tatry. Tvar budovy „L“ vytvoří rovněž příjemné klidové zelené místo pro odpočinek. Návštěvníkům nabídne parkování převážně na střeše objektu s kapacitou asi 450 míst.

„Nové centrum poskytne místním také nové pracovní příležitosti. Práci v něm najde až 400 lidí jak v zajišťování vlastního provozu centra, tak samozřejmě ve vlastních obchodech apod. Další místa jsou pak logicky navázána nepřímo v dodavatelských, servisních a jiných organizacích. Věřím, že Fórum Poprad bude reálným přínosem pro obyvatele města i blízkého okolí,“ doplnil Jaromír Uhýrek, statutární ředitel GEMO HOLDING, a.s., člen koncernu GEMO.

V Olomouci 9.7.2014