Časopis Konstrukce – o výstavbě projektu „DELTA“

Olomouc, 11. 11. 2015 – redakce odborného časopisu pro stavebnictví a strojírenství zveřejnila některé detaily výstavby právě dokončeného administrativního komplexu DELTA Building, jehož investorem byl PASSERINVEST GROUP, a.s. a generálním dodavatelem stavby společnost GEMO OLOMOUC, spol. s r.o.

Čestmír Šimůnek, vedoucí projektového oddělení PASSERINVEST GROUP, a.s. uvedl v rozhovoru s redakcí časopisu: „Nároky na logistiku a koordinaci jsou během stavby takto velké budovy opravdu extrémní. Největší zodpovědnost v tomto případě ovšem leží na generálním dodavateli, se kterým po celou dobu výstavby úzce spolupracujeme a vzájemně se snažíme si maximálně vyjít vstříc.“

DELTA je 17. projektem multifunkčního komplexu BB Centrum a zároveň největší a nejzelenější budovou v areálu. Kromě kancelářských ploch nabízí také 800 m2 obchodních prostor v přízemí budovy a téměř 800 parkovacích stání v pěti podzemních podlažích. Budova stojí v místě ohraničeném ulicemi Vyskočilovou a Václava Sedláčka, v blízkosti právě vytvořeného parku Brumlovka. Stejně jako u ostatních budov BB Centra byl u objektu DELTA kladen velký důraz na šetrnost vůči životnímu prostředí.

Zdroj: Časopis KONSTRUKCE 5. číslo 2015