Prospera – Nářaďovna, Brno


Objednatel: CPI Property Group, a.s.

Lhůta výstavby: 18 měsíců

Pod názvem Nová Zbrojovka vzniká z dvacetihektarového brownfieldu v širším centru Brna živá, moderní a velmi dobře dostupná čtvrť, která do budoucna poskytne kvalitní možnosti bydlení, pestrou nabídku služeb a nákupních, pracovních i odpočinkových příležitostí.

Prvním místem, které v Nové Zbrojovce ožije, bude budova bývalé Nářaďovny. Jedno z center někdejší průmyslové výroby se promění v moderní administrativní budovu odpovídající nejvyšším nárokům na kvalitu pracovního prostředí. Budova bývalé Nářaďovny prochází komplexní rekonstrukcí a revitalizací. Tvarové řešení zůstává do značné míry beze změny. Stávající řešení tvoří nosná ocelová konstrukce, která je členěná do 33 polí ve třech rovnoběžných lodích. Hlavní vstup do objektu se přesouvá z bočních stran do středu objektu, kde vznikne centrální komunikační prostor s recepcí, čtyřmi osobními výtahy a únikovým schodištěm. V rámci stavebních úprav jsou vkládána nová patra do středové části objektu, které navazují na stávající patra bočních administrativních částí. Mezipatra jsou propojena s hlavními podlažími vždy dvěma točitými schodišti umístěnými volně v prostoru. V budově budou tři loftová patra, která nabídnou unikátní pracovní prostředí. Uživatelům bude k dispozici střešní terasa s nádherným výhledem na Brno. Součástí bude i reprezentativní vstupní lobby s centrální recepcí, jídelna, obchod v budově, fitness sál a kolárna. 

Fasáda centrální části bude celoprosklená, slepé části fasády budou v místě průběhu stropní konstrukce obloženy kazetami COR-TEN. Boční stávající zděné části budou obloženy velkoformátovým obkladem s okenními výplněmi. V rámci projektu se počítá s celkem 25 nájemními jednotkami. Ty v bočních částech budou sloužit ke komerčním účelům, v 1.NP a 2. NP jsou navrženy kryté garáže pro celkem 108 osobních automobilů.

 

Více o projektu: http://novazbrojovka.cz/