Bytový komplex SUOMI Hloubětín, 4. etapa Lahti


Objednatel: YIT Stavo s.r.o.

Lhůta výstavby: 11/2017–09/2019

V pořadí již čtvrtá etapa s názvem Lahti postupně rozšiřuje rezidenční zástavbu vznikající poblíž říčky Rokytky v pražském Hloubětíně. Naše společnost se podílela na realizaci zatím všech čtyř etap SUOMI Hloubětín (Espoo, Oulu, Turku a Lahti), jež jsou pojmenované po významných finských městech a poukazují tak na severské kořeny developera projektu YIT.

Etapa Lahti nese jméno jednoho z hlavních zimních sportovních center Finska a bude zahrnovat tři šestipodlažní domy se společným jednopodlažním suterénem a parterem. Nabídne tak 104 bytových jednotek v moderním finském stylu, a to v dispozicích 1+kk až 5+kk o velikostech 31 m2 až 131 m2, přičemž ke každé bytové jednotce přísluší vlastní sklepní jednotka. Samozřejmostí jsou také parkovací stání v podzemních garážích pro rezidenty a před budovami pro návštěvníky. Celkový návrh počítá s vytvořením zázemí pro mytí kol a psů a rovněž s realizací kočárkárny. Vedle obytných prostor budou do přízemí objektu začleněny také komerční jednotky situované do ulice. Do vnitrobloku budou naopak směřovat předzahrádky bytů a společné patio se zelení, hracími prvky a lavičkami. Součástí výstavby bude i rekultivace říčního toku Rokytka a přilehlých svahů, kde plánuje developer YIT vytvořit prostranství k odpočinku a zábavě.

Architektonické řešení domů díky svému střídmému provedení nezapře výraznou inspiraci klasickou severskou architekturou. Koncepce stavby se opírá o čisté a přímé linie. Fasádám v kombinaci světlého a tmavého odstínu vévodí polozapuštěné balkóny a ustoupená podlaží. Výjimkou jsou nejvyšší patra, kde naopak atiky přesahují a nachází se zde prostorné terasy se slunolamy clonícími přímému slunci. Odlišným způsobem přistoupili architekti k návrhu patia, jež zaujme svým organickým tvarem. Ten má při pohledu z oken přilehlých domů připomínat různorodost a členitost finské přírody plné jezer a lesů.

 

Základní údaje kapacity stavby – v rozsahu 4. fáze – bytové domy „CG-C“

- Zastavěná plocha nadzemními podlažími                                            cca 1 413 m2

- Zastavěná plocha podzemním podlažím                                              cca 3 390 m2

- Počet nadzemních podlaží (všechny domy)                                        6

- Počet podzemních podlaží (společné pro domy)                              1

- Počet bytů / komerčních jednotek                                                           104 / 4   

- Počet parkovacích stání v podzemním parkingu                               101

- Předpokládaná kapacita osob (byty + komerce)                                cca 320

 

4. fáze BYTOVÉ DOMY SKUPINY „CG-C“ - DOMY C1 - C3:

Počet bytů celkem:                 104

       z toho:

- bytový dům typu „C1“         39

- bytový dům typu „C2“         33

- bytový dům typu „C3“         32

 

Více o projektu: http://www.yit.cz