Aqualand Moravia — Rozšíření venkovních atrakcí 1. etapa, Pasohlávky


Objednatel: STC Managements, s.r.o.

Lhůta výstavby: 07/2019-06/2020

Stávající areál aquaparku Aqualand Moravia se rozroste o řadu venkovních atrakcí a nový letní vstup pro návštěvníky s prostory pro letní šatnu, obchod s občerstvením, upomínkovými předměty a terasu s celkem 80 místy k sezení.

Z venkovních atrakcí se nově realizuje rodinný tobogán, líná řeka, dětský a šnorchlovací bazén, další 3 různé tobogány a také velké vodní dětské hřiště.

Unikátní rodinný tobogán ve stylu horské dráhy nemá prozatím na evropském kontinentu obdoby a nabídne dokonce i jízdu do kopce. Na líné řece budou plout návštěvníci na raftech v mělké vodě komponovanou krajinou, bude možné se zastavit u stánku s občerstvením a poté dál pokračovat v plavbě.

V letním areálu přibyde i vodní dětské hřiště se skluzavkami, průlezkami, vodotrysky, vodopády a vodním hradem. Bazény v této části mají odlišnou hloubku a jsou přizpůsobované pro zabavení všech věkových kategorií od dětí až po dospělé. V blízkosti hřiště se nacházejí plochy pro sezení a stravování, které poskytnou kvalitní zázemí pro rodiny s dětmi. 

Navrhované kapacity stavby

Celková plocha řešeného území 20.848 m²

Celková navržená plocha venkovních atrakcí 2.963,2 m²

Navržená plocha zeleně 11.863 m² a zahradních jezírek 6 m²

Zeleň na pozemku tvoří 56,9 %

 

Zdroj: www.polgun.com